2021/22 Sonbahar-Kış Modası

Tarih: 18.07.2023 12:12
2021/22 Sonbahar-Kış Modası
2021-22 Sonbahar Kış modasında öne çıkan tasarımlar neler? Sezonun gözde renkleri ve kombin önerileri yazımızda…

2022’de Hangi Renk Moda?

Yeni sezonda pandeminin etkisinden sıyrılan bir moda anlayışı bizi karşılıyor. Salaş ve gündelik giyime ait parçaların ufak ufak gardıropların derinliklerine gömüldüğü, canlı renklerin görücüye çıktığı bu yeni moda anlayışı daha iddialı şekilde geliyor. Podyumların eski ivmesini kazanmasıyla birlikte tekstil sektörü alımlı kumaşları ve canlı renkleri vitrine çıkarmaya çoktan başladı bile. Çabasız bir stile imza atan parçalar yerini daha göz alıcı tasarımlara bırakırken bizler de trend alarmı veren renklere dikkatinizi çekmek istiyoruz.

Kadın Giyim Modası için bir aydınlanma ve canlanma sezonu kabul edilen 2021-22 Sonbahar Kış Modası, doğadan aldığı pastel renklerin büyüsüyle donanmış durumda. Parlak kumaşların da oldukça söz sahibi olduğu bu dönem, tema olarak özgürlüğü ve dinamizmi odağına koyuyor. Bu nedenle cesur bir imaj çiziyor.
 

2021 - 2022 Moda Trendleri

 

Nostaljik öğeleri modernizm ile harmanlayan yeni kıyafetlerde kaz ayağı desenlerini, floral desenleri, geçmişe göz kırpan patchwork detaylarını ve kalın kemerleri sıklıkla göreceğiz. Podyumlarda bu hava dalgasını görmeye başladık bile. Bazı kreasyonlarda öne çıkan metalik yansımalardan da bahsetmek istiyoruz. Uzay çağına göz kırpan ve bilimkurgu dünyasından ilham alan bu göz alıcı kumaşlar, sokak stilinde görmeye alışmadığımız özelliklerden. Evlerden çıkıp yavaş yavaş ofislere geçtiğimiz bu dönemde ofis şıklığı da eski önemine kavuşmanın sevincini yaşıyor. İki parça kıyafetler, eteklerde pileler, Oversize Ceketler ve yarım çizmeler bu sezondaki popüler detaylardan.
 

Trend Alarmı: Sokak Stilinde Vintage Tınılar

 

2021-22 sezonundaki nostaljik öğelerden bahsetmiştik. Bu konuyu biraz daha açalım. Nostaljiden beslenen yeni kreasyonlar eskiden modada büyük rol üstlenmiş yünlü kazakları, vatkalı bluzları ve trençkot modellerini modaya tekrar kazandırıyor. Şişme montlar hak ettiği değere kavuşurken karmaşık renkler ve geometrik desenler onlara özenle eşlik ediyor.
 

Oversize Giyimin Yükselişi

 

Evlerdeki karantina dönemlerinden miras kalan rahat giyim stili bizleri salaş giyimle buluşturuyor. Oversize swatshirtler, eşofman altı rahatlığındaki pantolonlar, salaş hırkalar bu giyim hareketinin adeta neferleri. Çabasız bir giyim sunan ve özgürlük alanını koruyan bu parçalar konfor alanını kaybetmek istemeyen kadınlar ve erkekler tarafından hala sevilmeye devam ediyor.
 

Yeni Sezonda da Marka Çarşım Farkı

 

Çevrenizde güçlü bir etki yaratmanızı sağlayacak parçalar Marka çarşım dünyasında görücüye çıkıyor. Yeni trendlerden kopmadan kusursuz kombinlere imza atmak isterseniz capcanlı renklerin ve gözde markaların öne çıktığı geniş ürün yelpazemizi online inceleyebilirsiniz. Only, Jack Jones, Avva, Seçil Store, Altın Yıldız, Pierre Cardin ve Faik Sönmez gibi birbirinden seçkin markaların yetkili satıcısı olan Marka Çarşım, en revaçta olan işlevsel modelleri beğeninize sunuyor.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...