Casual Giyim Tarzı Nedir?

Tarih: 18.07.2023 12:26
Casual Giyim Tarzı Nedir?
Son dönemin popüler giyim tarzı casual giyimin püf noktalarını öğrenmek ister misiniz?

Casual Giyim Nasıl Kombinlenir?

Son dönemde hayatımızın içinde, dergiler ya da sosyal medyada popüler olan bir giyim tarzı var. Gerek salaş görüntüsü gerekse özensiz gibi duran tarzı ile casual giyim bizleri etkisi altına almış durumda. Bu noktada moda severler ya da bu tarzı merak edenler için en önemli soruların ilki "Casual Ne Demek?” oluyor. Günün stresinden, koşuşturmasından kaçmak, içinde kendini konforlu hissedecek kıyafetleri giyerken şıklığını da korumak isteyen kişilerin tercih ettiği casual tarz son dönemde her yerde. Bu giyim tarzının bu kadar popüler olmasının sebebi ise tabii ki de hem şık hem de rahat olması. Özellikle de kadınlar için oldukça büyük avantajları olan bu tarzda soft, rahat ve şık kıyafetler ve aksesuarlar karşımıza çıkmakta. Rahat ve şık olan her şeyi casual giyim olarak adlandırabiliriz fakat yine de bu giyim tarzının da kendi içerisinde bazı püf noktaları var. Bu giyim tarzını sergilerken Casual Kumaşdediğimiz rahat ve doğal kumaşlara yer vermeli ve alışverişte bunu dikkate almalıyız. Çünkü bir kıyafeti şık gösteren en ince detay kumaştır. Bu yüzden de bulduğunuz her rahat parça casual giyim sınıfına girmeyebilir.
 

Casual Giyim Erkek Nedir?

 

Casual giyim konusunda en çok yararlanan kişiler tabi ki de erkekler. Geçmişten günümüze kadar Casual Erkek Giyim oldukça popüler. Zaten bunun için çok da bir uğraşa gerek yok. Salak kazaklar, salaş tişörtler ya da pantolonlarla casual giyim tarzını çok rahat yansıtabilirsiniz. Bununla birlikte rahat ve bedene biraz bol gömleklerle de bu tarzı çok güzel yansıtabilirsiniz. Bunu yaparken renklerden ve desenlerden de yardım alabilir kombininizi bir anda bambaşka bir şeye dönüştürebilirsiniz. Casual giyim konusunda nötr ve hep giyeceğiniz beyaz, siyah, kahverengi, gri gibi renkleri kullanabilir ve dolabınızda bu renklere yer verebilirsiniz.
 

Casual Giyim Kadın Nedir?

 

Kadınlar için en önemli şeylerden biri de şık olmak ve güzel görünmek. Bunun içinde günlük hayatında ya da özel günlerde rahatlık onlar için ikinci planda. Fakat Casual Kadın Giyim tarzı ile bu durum değişmekte. Çünkü bu tarz ile kadınlar hem çok şık hem de çok rahat olabilirler. Bunun için öncelikle dolaplarını değiştirebilir ve sürekli giyebilecekleri parçalara yatırım yapabilirler. Casual giyimde önemli şeylerden biri de seçeceğiniz renkler, desenler ve kumaşlardır. Bunun için kadınların içerisinde iyi hissettiği renkleri ve desenleri seçmeleri gerekmektedir. Bunu yaparken markalardan, sosyal medyadan yardım alabilirler. Unutmayın illaki şık olmak için topuklu ayakkabılara, elbiselere ya da eteklere gerek yoktur. Casual giyim ile de oldukça şık ve güzel görünebilirsiniz.

 

Smart Casual Ne Demek?

 

Rahat ve resmi giyimi ifade eden Smart Casual Giyimkonusu oldukça popüler bir konudur. Bu giyim tarzında hem klasik/profesyonel görünüm hem de spor bir şıklık ele alınır. Bu giyim tarzında rahat pantolonlar, ceketler, desenli ve farklı tarz aksesuarlar vardır. Bu stilde kumaş pantolon gibi çok resmi kıyafetlere yer verilmez. İşe giderken bile jean giyebilir ve onu klasik bir gömlekle profesyonel bir kombine dönüştürebilirsiniz. Bu giyim tarzı genel olarak ofislerde oldukça popülerdir. Sizler de iş hayatınızda rahat ve şık bir kombin yapmak isterseniz bu konuda Marka Çarşım sizlere yardımcı olacaktır. Marka Çarşım bünyesinde birçok casual tarza ürün bulundurmaktadır. Hem erkek hem de kadın kategorisinden istediğiniz ürünlere ulaşabilir ve sizler de bu rahat ve şık dünyaya Marka Çarşım ile adım atabilirsiniz.

Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...