Eklektik Giyim Tarzı Ne Demek?

Tarih: 18.07.2023 12:27
Eklektik Giyim Tarzı Ne Demek?
Son dönemde popüler olan Eklektik Giyim Tarzı ne demek? Gelin, detayları birlikte öğrenelim.
İçindekiler
  1. Eklektik Nedir?

Eklektik Nedir?

Dekorasyonda farklı akımlar yeni yeni gün yüzüne çıkmaktadır. Bunlardan biri de son dönemde ortaya çıkan Eklektik Tarz olarak adlandırılmaktadır. Eklektik tarz, farklı tarzlardan zıt parçaların ve birbirine uyumu olmayan modellerin ve renklerin bir araya getirilmesiyle oluşturulan karma moda tarzına verilen adlardan biridir. Bu tarza göre uyum çok da önemli değildir. Genel olarak renkler ve desenler önemli bir şeydir. Bu yüzden de kombinlerde bunlara dikkat edilir.
 

Eklektik Tarz Giyim

Biraz cesur bir tarz olarak karşımıza çıkan eklektik tarzda biraz çılgın olmak, cesur olmak ve farklı olmak gerekiyor. Tüm bunları yaparken renkli ve desenleri de bir arada kullanmalısınız. Bu yüzden de çoğu kişi için çok yorucu gözüken bu tarzda çeşitlilik oldukça fazla. "Eklektik Giyim” stilinin, bohem giyim tarzı, sofistike giyim tarzı, futuristik giyim tarzı ve grunge giyim tarzından izler taşıyan da bir moda akımı aslında. Yani kısa tüm bu tarzların bir harmanı olduğunu söylesek yanlış olmaz.

Çoğu kişi için desenlerle bir şeyler yapmak çok kolay değildir fakat bu noktada en önemli şey içinizden geleni yansıtmanız. Bu yüzden de aslında oldukça basit de olabilir. Eklektik Stil bu anlamda modanın da önemli parçalarından biri haline geldi. Tek zayıf yönü ise oldukça karmaşık durduğundan dolayı çoğu kişinin zevkine uymayan da bir moda akımı.
 

Kendi Eklektik Tarzınızı Oluşturmanız için İpuçları

Kendi Eklektik Tarzınızı Oluşturmak İçin öncelikle yapmanız gerekenleri sıralayabiliriz. Bunlardan en önemlileri gardırop yenileme, aksesuar seçimlerinde değişiklikler yapma, kıyafet tercihlerini değiştirme gibi başlıklar. Öncelikle bu tarzda dolabınıza eklemeniz gereken şeyler çok belli. Renkli ve desenli şeyler. Bu sayede stilinizi en iyi şekilde yansıtma fırsatı yakalarsınız. Örneğin renkli kazaklarla, farklı desenleri bir araya getirebilir ve eklektik tarzınızı oluşturabilirsiniz. Mesela gömlek yakalı bluzlarla şişme spor mont kombini - ekose ve salaş gömleklerle kumaş pantolon kombini - kapüşonlu sweatshirt üzeri blazer ceket kombini gibi farklı tarzlar bu moda akımında yapacağınız şeylerden de biri.

Merkez dışı, alışılagelmişin dışında, aykırı ve biraz da acayip olabilmenin yolundan biri olan eklektik tarz giyimde aslında kuralları belirleyen sizsiniz. Öyle ki canınızın istediği parçaları kombinenize dahil edebilir. Ve parçaları birbirine uydurmadan, zıt fikirleri bir araya getirebilirsiniz. Zaten bu moda akımının oluşmasında da bu motto yatıyor. Modada uyum yerine uyumsuzluk akımı olarak da bilinen eklektizim zaten kısaca zıtlıkların modası. Bu akımın en iyi temsilcilerinden biri olarak kabul edilen model Erin Wassen’dır. Hatta eklektik-eksantrik olarak tanımlanmaktadır. Sizler de ismi araştırarak farklı tarzları bir arada görebilirsiniz.

 

Eklektik Stil Akımı İçin Doğru Alışveriş Şart!

Eklektik Stil Akımı için en önemli şey alışverişi doğru yapabilmek. Bu yüzden de sizlere yol gösterecek markalardan alışveriş yapmalısınız. Bunlardan biri de "Marka Çarşım” olmakta. Marka Çarşım moda konusunda oldukça fazla seçeneğe ve kategoriye sahip firmaların başında gelmektedir. Bu yüzden de istediğiniz parçayı rahatlıkla bulabilir ve sahip olabilirsiniz. Yine aynı şekilde uygun fiyatlı olması da oldukça avantajlı olduğundan her bütçeye uygun ürünleri sizlere sunar. Bu sayede sizler de tarzınızı hem uygun fiyata hem de kaliteli bir şekilde sahip olabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey adresimizi ziyaret ederek istediğiniz ürünleri sepete eklemeniz. Gerisini Marka Çarşım sizin için çözüme kavuşturur.
 
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...