Erkek Blazer Ceket Nasıl Kombinlenir?

Tarih: 18.07.2023 12:10
Erkek Blazer Ceket Nasıl Kombinlenir?
Spor şık giyimin temsilcisi olan Blazer Ceket Kombini yapmak isteyen erkeklerin soracağı temel soruları bu yazımızda cevaplıyoruz.

Erkek Blazer Ceket Nedir?

Son dönemlerde oldukça revaçta olan Erkek Blazer Ceket Modelleri, neredeyse her konsepte cevap vermesi, şık ve spor stili bir arada sunması ve sıradan kombinlere bile seviye atlatması bakımından çokça tercih ediliyor. Klasik giyim stiline spor dokunuşlar yapan blazer ceketler kazak, gömlek ya da tişört gibi parçalarla birleşince şık bir görünüme sahip olmanızı sağlar. Şık görünüm ise elbette özgüvenli bir duruş demek. 

Erkeklerin gardıroplarında en az 1 tane bulunması gereken bu özel ceketler, joker parça diye adlandıran kıyafetlerdendir. Ancak joker parça olması onu istediğiniz renklerle, istediğiniz parçalarla takım yapacağınız anlamına gelmiyor. Blazer ceketin de bazı kuralları var. Onu doğru kombinleyemeyerek rüküş bir görünüme bürünmek istemezsiniz. Bu nedenle sizlerle birlikte Erkek Blazer Ceket Kombinleri konusuna daha yakından bakmak istiyoruz. 

Erkek Blazer Ceket Nasıl Giyilir? 

Blazer ceketler aslında İtalyan giyim stiline fazlaca göz kırpan bir çeşit. En çok şıklık ve karizma konusunda tercih edilen bu özel ceketler, "giyimime önem veririm ama ağır giyinmeyi de sevmem” mesajını karşıya iletmeyi kolayca başarıyor; çünkü spor bir havaları da var. Jean pantolonlarla spor ayakkabılarla bile ahenkli bir duruş sergileyebiliyorlar. Bu bilgiler ışığında Erkek Blazer Ceket Nasıl Kombinlenir, hemen göz atalım. 

Klasik bir imaj sergilemek ve şıklığını konuşturmak isteyen bir kişi blazer ceketini kumaş bir pantolon, gömlek ve bir yelek çeşidiyle kombin yapmayı düşünebilir. Kullanılacak gömleklerin daha klasik çizgiler taşıması, desensiz ve baskısız olması ise esastır.  Bu şekilde yaptığınız kombinler ofis şıklığı için de uygun olmaktadır. Şık bir akşam yemeği için de ideal kombinleri oluşturan blazer ceketinizi ertesi gün günlük bir dışarı aktivitenizde de kolayca kullanabilmeniz mümkün. Bunun için ceketinizin rengiyle uyumlu jean bir pantolondan ve spor bir gömlekten yardım alabilirsiniz. Havalar nispeten serinse kapüşonlu bir sweatshirt de uygun aday olacaktır. Koyu renk bir blazer cekete sahipseniz onun içerisinde bordo, lila, beyaz gibi soft renkleri giyebilirsiniz. Özellikle ekru tonlardaki balıkçı yaka kazaklar blazer ceketinizle harikalar yaratmanızı sağlayacaktır.  Kontrastlı tonların blazer ceketinizi daha da parlattığını ve onu kombinin yıldızı haline getirdiğini asla unutmayın.  

Blazer Ceket Seçerken vücut proporsiyonunuzu mutlaka ele alın. Çünkü omzunuzu daha düşük gösteren, kolları ya da boyu kısa gelen bir blazer ceket ile komik duruma düşmek istemezsiniz. Omzunuz zaten genişse vatkasız modelleri tercih edebilir, vücut ölçülerinizi avantajlı bir şekilde gösterebilirsiniz. Düşük ya da dar omuzlara sahipseniz omuzlarınızı daha yapılı gösterecek vatkalı modellere yönelmelisiniz. Mevcutta olan göbeğinizi ise saklamak için kalça hizasını geçen blazer ceketleri seçebilirsiniz. 

Blazer ceketlerin takım elbiseye ait olan bir ceket olmadığını unutmayın. O nedenle, ayakkabı seçiminizde potin tarzı kösele ayakkabılardan kaçının. Spor ayakkabılarla, spor tınılara sahip şık bir ayakkabıyla en çok da bağcıklı ayakkabılarla ideal kombinlere imza atabilirsiniz. 

Erkek Blazer Ceketler Marka Çarşım’da… 

Gittiğiniz her yerde gözleri üzerinize çevirmek için Marka Çarşım’a uğramanız yeterli. Tarzınızı doğru bir şekilde yansıtmanızı sağlayacak ceketler, Erkek Blazer Ceket Fiyatları konusunda da sizlere yardımcı olmaya hazır. Kullanıcı dostu site tasarımı, online ödeme ve hızlı kargo avantajlarıyla online alışverişinizi kolayca yapabilirsiniz. 
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...