Kısa Boylu Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

Tarih: 18.07.2023 12:26
Kısa Boylu Kadınlar Nasıl Giyinmeli?
Kadınlarda kısa boyluluk nüfusun yarısından çoğunu oluşturmaktadır. Bu noktada her zaman ilk sorulan soru kısa boylu kadınların nasıl giyinmesi gerektiğidir.

Boyunuzu Uzun Gösterecek Giyim Tüyoları

Kısa boylu olmak her ne kadar dezavantajlı gözükse her zaman kısa boyluluğu daha çekici gösterecek bazı püf noktaları vardır. Bu noktada kadınların bazı detayları bilmesi gerekmektedir. Eğer kıyafetlerinizde belirli tüyoları uygularsanız olduğunuzdan daha uzun gözükebilirsiniz. Öncelikle Kısa Boylu Kadınların tercih edeceği üst modellerinin yakası açık olmalıdır. Boynunuzu ne kadar kapatırsanız boyunuzu da o kadar kısa göstermiş olursunuz. Bu yüzden V yaka ya da daha açık yaka kıyafetler tercih edebilirsiniz. Diğer yandan pantolon ve etek konusunda bazı tüyolar vardır. Kısa boylar için en uygun etek boyu daha mini olan eteklerdir. Daha uzun etekler ile boynuzu daha kısa gösterebilirsiniz. Aynı şekilde çok bol paçalı pantolonlardan uzak durmalısınız. Daha az bol paçalı tam dar olmayan pantolonlar size uygundur.
 

Fiziksel Yükseklik İçin: Topuklu Ayakkabı

Kısa boyluların en çok tercih ettikleri şeylerden biri de topuklu ayakkabılardır. Topuklu ayakkabılarınızı isterseniz eteklerle isterseniz de pantolonlarla kolayca kombinleyebilirsiniz. Bu sayede boynuzu hem çok uzun gösterebilir hem de fiziğinizi daha güzel gösterebilirsiniz. Bunun için mutlaka dolabınızda Topuklu Ayakkabılara yer vermeniz gerekmekte. Siyah ve nude gibi sürekli kullanabileceğiniz renkleri tercih edebilirsiniz.
 

Çok Renkli Kombinlerden Kaçının!

Genellikle kısa boylularda tek renk kuralı diye bir şey vardır. Tek Renk Giyinmek boyu kesmeyeceği için kişiyi daha uzun göstermektedir. Bu yüzden de modada Monokrom diye ifade edilen tek renk giyim kısa boyluların tercih etmesi gereken bir stil olarak öne çıkar. Bunu yaparken siyah ve tonlarını ya da açık renkleri tercih edebilirsiniz. Bu hem uzun hem de havalı gözükmenize yardımcı olur.
 

Etek/Pantolon Boyuna Dikkat!

Kısa boylu kişiler için en önemli şeylerden biri de Paça Boyları. Çünkü yanlış paça boyu sizleri oldukça kısa gösterebilir. Bu yüzden de kıyafetinizde paça boyu ve etek boyu çok önemlidir. Kısa boylu kadınlar mutlaka mini ya da kısa etek tercih etmelidirler. Diğer yandan yüksek belli ürünleri de dolaplarına eklemelidir. Çünkü yüksek bel bacak boyunu yükselttiğinden dolayı boyu da uzun gösterir.
 

Büyük Çantalar Boyu Kısa Gösterir!

Aksesuar seçimi boy konusunda da önemli bir yere sahip. Öyle ki kısa boylu kadınlar Büyük Çantalar kullanmaktan kaçınmalı. Büyük çanta boyunuzu keseceğinden kısa gözükmenizi sağlar. Büyük çantalar yerine daha küçük ve minimal çantalar tercih etmelisiniz.
 

Dikey Çizgili Kıyafetleri Seçin

Kısa boylular için desenler oldukça önemlidir. Fakat yine de dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Bunlardan biri de Dikey Çizgili Kıyafetlerdir. Kısa boylu kadınların tercih etmesi gereken desen dikey çizgilerdir. Çünkü bu desen boyu daha uzun gösterir. Boyu kesmez. Bu yüzden tercihlerinizi bu desenden yöne yapmanız oldukça önemlidir.
 

Kendinizle Barışık Olun

Kısa boylu kadınlar bazen boyları konusunda takıntılı olabiliyor. Bu durum oldukça yanlıştır. Çünkü kısa boylu kadınların da oldukça avantajlı oldukları konular mevcuttur. Bu konuda Kendinizle Barışık Olmalısınız. Size büyük gelen ve sizi tıknaz gösterebilecek ürünleriniz var ise bu noktada yapmanız gereken iyi bir terzi ile çalışmak. Bu kıyafetlerinizin üzerinize tam olmasını sağlar ve kendinizi bu sayede daha iyi hissedebilirsiniz. Kıyafet konusunda tüm ihtiyaçlarınızı Marka Çarşım ile rahatlıkla çözümleyebilirsiniz.Marka Çarşım her bedene uygun kıyafetleri sizlere sunmaktadır. Sizler de sayfamızı ziyaret ederek bedeninize uygun kıyafet alışverişi yapabilirsiniz.

Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...