Pantolon Seçimi Nasıl Yapılır?

Tarih: 18.07.2023 12:10
Pantolon Seçimi Nasıl Yapılır?
Neredeyse tüm gardıroplarda boy gösteren pantolon çeşitlerine geniş bir çerçeveden bakmaya ne dersiniz?

Hangi Pantolonu Giymeliyim?

Her mevsimi karşılayan ve farklı tasarımlarda üretilen pantolonlar, çabasız bir giyim stili sunan önemli parçalardan. Her kesimden ve her yaştan insanın tercih ettiği bu önemli parçanın vücut standartları çerçevesinde seçilmesi çok önemli. Kilo, kalça, basen ile bacak ve üst beden uzunluğu gibi kıstaslar pantolon kombinlerinizi büyük ölçüde etkilemektedir. Örneğin düşük bel bir pantolon kısa boylu kadınlarda boyu keseceği için basık bir görüntü ortaya koyacaktır. Bu ve benzeri kombin hatalarına düşmemek için vücudumuzu doğru tanımak zorundayız. Vücudu doğru analiz ettikten sonra en uygun pantolonun seçimine başlayabiliriz.

Vücut proporsiyonuna uygun olarak giyinmek kişiyi daha hissettirirken kıyafet kombinine de seviye atlatır. Geniş bir pantolon koleksiyonuna hayat veren Marka Çarşım dünyasını keşfe çıkmadan önce gelin vücudunuz için en uygun Pantolon Çeşitlerine daha yakından bakalım.
 

Skinny Model Pantolon

Bacaklara yapışan formda üretilen Dar Kesim Pantolon Modelleriyani skinny fit pantolonlar, özellikle jean çeşitlerinde karşımıza çıkıyor. Skinny Jean aslında bir kot pantolon modeli. Konforlu elastik kumaşlarıyla öne çıkan bu çeşit, sadece alt bacağı değil, üst bacağı, kalçayı ve basenleri de sarıp fit bir görünüm sunduğu için tercih ediliyor. Hatta yüksek bel modelleri de istenmeyen fazlalıkları saklıyor. Skinny pantolonlar ayrıca likralı kumaşları ile tayt rahatlığında bir giyim sağlıyor. Hareket özgürlüğünüz kısıtlanmadan bu pantolonların içerisinde rahatça hareket edebiliyorsunuz. Boy ölçünüz kaç olursa olsun bazı detayları dikkate aldığınız takdirde göz alıcı bir görünüm kazanmanız kaçınılmaz. Bir blazer ceket ve topuklu bir ayakkabıyla da kısa zamanda garanti bir şıklık elde edebilirsiniz. Boyunuz kısa ise nispeten daha yüksek bel bir skinny jean tercih ederek ve soğuk havalarda çizmeyle kombin yaparak bacak boyunuzu daha uzun gösterebilirsiniz.
 

Boyfriend Pantolon

Spor şık bir görünüm sağlayan Boyfriend Pantolonlar erkek giyiminde olduğu kadar kadın giyimde de oldukça söz sahibi. Genellikle kalçaya ve basene hafif yapışan bu modelde alt bacak geniş gelerek pantolon tamamlanıyor. Genellikle uzun boylu ve daha ince yapılı insanların tercih etmesi gereken bu model, skinny modellerdeki gibi fazla bir inceltme ve fit gösterme vadetmiyor.
 

Sigaret Pantolon

Sigaret Pantolon çeşitlerini genellikle kadınların iş yaşamında tercih ettiğini söyleyebiliriz. Aslında ofis giyiminde sıkça karşımıza çıkan bu model, kalçaya oturan ve boru paça olarak gelen kumaş pantolonlarda karşımıza çıkıyor. Oturarak çalışılan ofis ortamları için elastan katkılı esnek kumaşlara sahip sigaret pantolonları tercih etmek çok önemli.
 

Havuç Pantolon

Havuç Pantolon Modelleri, adından da anlaşılacağı gibi modeli paçalara doğru daralan pantolonları temsil ediyor. Çok rahat bir kullanım sunan ve gündelik pantolonlar arasında hatırı sayılır bir yer teşkil eden havuç pantolonlar, baseni olanlar için dikkatli seçilmesi gereken bir parça. Basene göbeğin de eşlik ettiği durumlarda vücuttaki tüm kıvrımları ortadan kaldıracağı için havuç pantolon seçerken iyice düşünmek gerek. İnce bir beliniz ve geniş bir kaçanız varsa düz renk havuç modellere ya da boydan çizgili alternatiflere yönelin. Geometrik desenli havuç pantolonlar ise doğru kombinlemediği takdirde kişiyi daha iri gösterecektir, bunu mutlaka dikkate alın. Boyunuz kısaysa paçalardan katlama yaparak bacak boyunuzu daha uzun gösterebilmeniz de mümkün.
 

Bol Paça Pantolon

İspanyol paça olarak ünlenen ve bir dönemin en sevilen pantolon modelleri arasına adını yazdıran Bol Paça Pantolon çeşitleri kadınları daha ince ve uzun boylu gösterdiği için günümüzde de çok trend bir parça. Yüksel belli seçeneklerini kısa boylu kadınlar için önerdiğimiz bu bol paça pantolonlar bacak boyunu olduğundan daha uzun göstermede etkili. Siz basen, kalça ve bel oranınıza göre dar ya da geniş başlayan çeşit çeşit bol paça pantolon modelini tercih edebilirsiniz.
 

Palazzo Pantolon

Son dönemde adını yavaş yavaş duymaya başladığımız Palazzo Pantolonlar, belden oturan alt bacağa doğru genişleyen hareketli kumaşlardan oluşuyor. Genellikle yazın tercih edilen bu pantolonlar uçuş uçuş yapıları sayesinde özgürlük alanınızı koruyor ve maksimum konfor sağlıyor. Genelikle crop top bluzlarla kombinlenen bu pantolonlar yüksek belli seçenekleri sayesinde fazlalıkları kapatarak kilolu kadınların da şıklığını garanti altına alıyor.
 

Mom Jean Pantolon

Mom Jean Pantolonlar, havuç pantolonları andırsa da göbeği saklama misyonu onu farklı bir yere konumlandırıyor. Eski tarihlerde anne pantolonu olarak bilinmesinin sebebi ise, lohusa annelerin doğum sonrası göbeğini saklama ihtiyacından doğmuş olması. İnce yapılı ama nispeten göbekli kadınlar için önerdiğimiz Mom Jeans çeşitleri, doğru kombinlendiği takdirde kısa ya da uzun boylu farketmeden tüm kullanıcılara spor bir şıklık sağlıyor.
 

Pantolon Çeşitleri Marka Çarşım’da…

Farklı Pantolon Markaları ile zenginleşen Marka Çarşım koleksiyonu, uygun ödeme koşulları ve hızlı kargo avantajı ile sizleri bekliyor. En şık kombinleri oluşturmanızı sağlayan pantolonlarda çeşit çeşit renk arasından dilediğinizi seçip şıklığınıza seviye atlatabilirsiniz. Sürekli güncellenen stoklarımızla ve ekonomik fiyatlarımızla daima yanınızdayız. Aradığınız pek çok markaya tek çatı altında yer veren Marka Çarşım bir tık uzağınızda… 
 
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...