Salaş Giyim Ne Demek?

Tarih: 18.07.2023 12:17
Salaş Giyim Ne Demek?
Konforlu ve rahat giyinmeyi odak noktasına alan Salaş Giyim tarzı nedir? Salaş giyim tazıyla da şık olunabilir mi? Detaylar yazımızda…
İçindekiler
  1. Salaş Giyim Tarzı

Salaş Giyim Tarzı

Tasarımcılar farklı moda akımlarına yön vererek insanların seveceği ve peşinden gideceği stillerde kıyafetler tasarladı. Bu stiller, kişilere karakteristik özellikler katıyor ve gözde olmanın sırrını veriyordu. Moda sahnesinde her bir akım kendi hikayesini yazmaya devam etti. Ancak öyle bir moda akımı vardı ki 1990’lı yıllarda kendisini hissettirmeye çoktan başlamıştı. Derbeder ve bohem bir giyim stili olarak başlayan Salaş Giyim furyası o dönemde bol jeans pantolonlar, şişme montlar, uzun tunikler, oversize kazaklar ile doruk noktasına ulaştı. Modası geçmeyen parçaların yer aldığı salaş giyim, aşırı bir şıklık vadetmiyor, daha mütevazı bir görünüm amaçlıyordu.

Daha çok gündelik bir tarzı baz alan salaş giyimin, şimdilerde pandeminin etkileriyle birlikte yine yükselişte olduğunu gözlemleyebiliyoruz. Bu yükselişte çabasız giyim ihtiyacının ve şık bir ev kıyafeti arayışının etkisi yüksek. Rahatlığın bir kıstas olduğu salaş giyimde şıklığı yakalamanın zor olduğu düşünülse de kullanılan parçaların özenle seçilmesiyle bu zorluğu aşabilirsiniz. Seçtiğiniz Salaş Giyim Modelleri ve onları kombinleme başarınız sizi garanti şıklığa götürecek detaylardan.
 

Salaş Kıyafetler

 

Son birkaç yıldır Oversize Anlamı ile haşır neşiriz. Salaş giyimin baş aktörleri olan oversize kıyafetler, özgürlük alanınızı bozmadan size şık ve gözde olma şansını tanıyor. Oversize Sweatshirt, tişört, mont, hırka, alt eşofman ya da hoodie çeşitleri salaş giyim akımında oldukça söz sahibi. Düşük omuzlarla öne çıkan salaş üst kıyafetleri kırçıllı desenler, ekose kumaşlar ya da hareketli logolarla bohem giyime de göz kırpar nitelikte. Bol Jean bir pantolon, dökümlü bir bluz ile şık bir salaş kombin yaratabilir nispeten kaba duran bir günlük ayakkabıyla bu kombini taçlandırabilirsiniz. Jean pantolonunuzu yırtık kumaşlı modellerden seçmeniz, salaş giyim şıklığınızı bir adım öteye taşımanız için iyi bir detay.
 

Günlük Salaş Giyim Kombinleri

 

Özellikle sonbahar ve kış aylarında görücüye çıkan salaş model kabanlar da stilinizi vurgulamanız bakımından önemli bir seçenek. Ancak, kombinlerinizde renk kontrastlarına dikkat etmeniz ve desenleri uyumlu kullanmanız önemli. Son dönemde yükselişte olan geometrik desenli pardösü ve kabanları bir beden büyük alarak salaş giyimi şıklıkla buluşturabilir yeni trendleri bu şekilde yakalayabilirsiniz. Erkek ve Kadın Giyim Markaları arasında ihtiyacınız olan tüm salaş giyim parçalarını Marka Çarşım güvencesiyle satın alabilirsiniz. Üstelik aradığınız ürünleri kolayca filtreleyebilir, seçenekleri pratik bir şekilde değerlendirebilirsiniz. Online kıyafet alışverişine yeni bir boyut kazandıran Markacarsim.com'da hızlı kargo avantajı, kampanyalı fiyatlar ve güler yüzlü bir alışveriş deneyimi de sizin için devrede.
 
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...