Sneaker Ayakkabılar Nasıl Kombinlenir?

Tarih: 18.07.2023 12:22
Sneaker Ayakkabılar Nasıl Kombinlenir?
Bu blog yazımızda "sneaker ayakkabı özellikleri nelerdir, sneaker ayakkabı alırken nelere dikkat etmemiz gerekir?" gibi soruları konu ettik. İyi okumalar.

Sneaker Ayakkabı Ne Demek?

Ayakkabılar arasında artık baş köşede duran, en az birkaç çift olmazsa olmazlarımızdan olan Sneaker Ayakkabı Modelleri her türden kombine ayak uyduran ayakkabılardır. Günlük giyimde, yeri geldiğinde iş yerinde dahi kullandığımız sneakerlar, her geçen gün yeni bir modelle karşımızda. Hal böyle olunca biz de bu yazımızda sneaker ayakkabı özellikleri nelerdir, sneaker ayakkabı alırken nelere dikkat etmemiz gerekir gibi soruları konu ettik.

Spor ayakkabı tarzının günlük hayat içerisinde kullanım alanı geniş olan, günlük ve rahat giyim için tasarlanmış ayakkabı modellerine sneaker denir. Sneaker kelimesi İngilizce’de ses çıkarmayan ayakkabı olarak kullanılır. Sneaker ayakkabı özellikleri, malzeme açısından deri ve kauçuk gibi doğal malzemeden, polyester ve diğer sentetik türler kadar geniş bir yelpazede malzeme içerebilmektedir.

Sneaker Ayakkabı, ayak rahatlığını, yürüyüş, koşu gibi aktif yaşam tarzını destekler niteliktedir. Öte yandan son yıllarda pek çok lüks ayakkabı markası göz alıcı detaylar ile sneakers modellerini şıklık kültürünün önemli bir parçası haline getirmiştir. Bu bakımdan günlük giyim tarzlarına işaret edebilmesi sneaker ile spor ayakkabı arasındaki fark açısından sneaker modellerin daha geniş kombin olanağı tanımasını sağlar. Spor ayakkabılar özel olarak belirli spor türleri öne çıkacak şekilde tasarlanırken, sneakerlar genel spor ayakkabı özelliğinden ödün vermeden farklı giyim tarzlarına uyum sağlamasıyla bilinir. Sneaker ayakkabıların diğer ayakkabılara göre ön plana çıkan belli özellikleri bulunur. Siz de kendinize sneaker ayakkabı almak isterseniz bu özellikleri ayakkabı seçiminizde kriter belirleyebilirsiniz.
 

Sneaker Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ayakkabı seçerken dış görünüşü kadar rahatlığı da oldukça önemlidir. Bu yüzden bir ayakkabı alırken bazı kriterleri göz önünde bulundurmak gerekir. Bunlardan ilki Sneaker ayakkabı özellikleri arasında en önemli yapılardan bir tanesi ayakkabının ayağa sağladığı destektir. Ayakkabı ile hareket ederken ayağınızı koruması, olası kazalar ve yaralanmaları önlemesi açısından ayak bileği desteği aranabilir.

Sneaker Ayakkabı özellikleri arasında bir diğer özellik ise işlevselliktir. İhtiyacınız olan aktivite veya sezon için farklı işlevli modeller öne çıkar. Örneğin yaz mevsiminde nefes alabilen bir çift ayakkabı öne çıkarken, koşu için kullanacaksanız sneaker koşu ayakkabı modeli veya outdoor etkinlikler için arazi koşullarına uygun tabanlı bir model işinizi görecektir.

İyi bir sneaker ayakkabıda aynı zamanda esneklik de arayabilirsiniz. Sert ve kalıp gibi bir ayakkabı içerisinde ayaklarınız çok rahat hareket edemezken, günlük koşuşturma veya aktif eylemlerde ayakkabılarınız da ayaklarınız da hızlı deforme olacaktır. Esneklik aynı zamanda rahatlık demektir.

Diğer bir kriter ise yaşam tarzınıza uygun ayakkabının taban özellikleri özellikle aktif yaşam için çok şey söyleyecektir. Pek çok sneaker modeli taban özelliklerini ön plana çıkartan bir pazarlama stratejisi yürütür. Bu durum tabanın ne kadar önemli olduğunu destekler niteliktedir. Tabanı iyi olmayan bir ayakkabı maalesef kısa süreli bir ömrü olduğu anlamına gelmektedir.
 

 

Sneaker Ayakkabı Ne ile Giyilir?

Rahatlık önemlidir, görüntü de öyle. Rahatlığından emin olduğunuz bir ayakkabının renk ve sadelik ile ilişkisi de seçiminizi belirler. Giyim tarzınız bu bakımdan seçiminizi etkileyecektir. Örneğin takım elbise veya ceket giymeyi seven bir erkek sneaker günlük ayakkabı ile takım elbiseyi kombinleyebilmelidir. Bu bakımdan erkek sneaker ayakkabı modelleri arasından sade ve deri bir modelle iyi bir kombin yaratabilirsiniz. Son yıllarda kırmızı halılarda dahi pek çok Sneaker Ayakkabı Erkek Beyaz modelleri karşımıza çıkmaktadır.

Özellikle genç kesim için Jean ve beyaz t-shirtlerle kombinleyebileceğiniz Sneaker modelleri sizlerin daha havalı gözükmesine de olanak sağlayacaktır. Unisex olan sneaker modelleri etek, pantolon gibi her türlü giysi ile oldukça şık gözükecektir. Kurtarıcı olan sneaker modelleri için Marka Çarşım sizlere en uygun ve en iyi seçenekleri sunar. Sizler de Markacarsim.com adresini ziyaret ederek size en uygun olan sneaker modelini sipariş verebilirsiniz.


 
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...